Lokalita

Adresa projektu

U Kašny 10, Praha 5 – Stodůlky
GPS: 50.0477214N, 14.3113783E

Rodinné domy U Kašny 10 nabízí bydlení v klidné, historické lokalitě plné zeleně a přitom v těsné blízkosti centra města. Na stanici metra Stodůlky dojdete za pouhých 7 minut.

Veškerá občanská vybavenost je v pěší vzdálenosti. V docházkové vzdálenosti je několik školek, základních i středních škol včetně soukromých, řada restaurací, obchodů, lékařů, pošta, banky a bankomaty. V těsném okolí domů je několik nových parků, dětských hřišť a sportovišť pro dokonalé využití volného času a odpočinek v přírodě.

vzdálenost 150 m
vzdálenost 280 m
vzdálenost 300 m
vzdálenost 300 m
vzdálenost 400 m
vzdálenost 500 m
vzdálenost 550 m
vzdálenost 600 m
vzdálenost 600 m

Pouhých 600 m od stanice metra Stodůlky

Obrovskou výhodou je umístění domů pouhých 600 m od stanice metra Praha – Stodůlky. V pěší vzdálenosti se nachází také veškerá občanská vybavenost včetně škol a školek, a to i mezinárodních a soukromých, supermarketů, restaurací, kaváren a služeb.

Na katastrálním území Stodůlek najdeme 17 základních škol - tou nejbližší je ZŠ Kuncova (300 m od domu) nebo ZŠ Mládí (600 m). Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha je vzdálené 300 m od domu, Gymnázium Jaroslava Heyrovského se nachází 2 km od domu. Do jednoho z nejlepších pražských gymnázií (Gymnázium Na Zatlance) se díky blízkosti metra dostanete za 25 minut. Gymnázium Jana Keplera nebo Gymnázium Nad Kavalírkou jsou také dobře dosažitelná díky MHD. Zdravotnictví zajišťují 2 polikliniky: Poliklinika Stodůlky v Hostinského ulici (500 m) a Poliklinika Lípa v Seydlerově ulici (2,7 km). V Hábově ulici, v Archeologické a na Slunečním náměstí jsou pobočky České pošty. Budova úřadu městské části Prahy 13 se nachází jen 2 km od domu. Ve Stodůlkách se nachází několik hypermarketů a vysoký počet ostatních obchodů.

Jen 200 m od domu se nachází fotbalový klub TJ Sokol Stodůlky a také Basketbalová hala BA Sparta Praha. 600 m od domu najdete vyhlášené Form Factory Fitness Center (přímo u stanice metra Stodůlky). Pro další sportovní vyžití je v blízkém okolí mnoho parků a cyklostezek propojujících všechny části Prahy.

V ulici Kolářova (150 m) se nachází umělé jezírko s bronzovou sochou Rusalky (autor Kurt Gebauer). Říká se, že Rusalka na noc odchází spát do protějšího domu, protože v jezírku je voda jen málokdy. Místem vycházek může být Pramen Prokopského potoka (300 m), park Panská Zahrada (200 m), Centrální park (1,8 km) přímo uprostřed Stodůlek nebo trochu vzdálenější Prokopské údolí (4,7 km).

Sousední domy
Okolí RD U Kašny
Panská Zahrada
RD U Kašny a Kostel sv. Jakuba Staršího