O projektu

Představujeme vám unikátní projekt tří 3podlažních rodinných domů v jedinečné lokalitě Starých Stodůlek. Nabízíme vám bydlení v památkové zóně a přitom pouhých 600 m od stanice metra Stodůlky.

Tato část Jihozápadního města si uchovala jedinečný soubor usedlostí vzniklých na pomezí baroka a klasicismu (kolem roku 1800). Historické jádro bývalé vesnice získalo nejvyšší stupeň památkové ochrany a my vám nyní nabízíme bydlení v jedné ze dvou vesnických památkových rezervací v celé Praze.

Pod pečlivým dohledem Národního památkového ústavu (NPÚ) a Odboru památkové péče MHMP zde vznikají 3 nové rodinné domy, z nichž každý má jinou dispozici, jiný půdorys i jinou plochu zahrady. Jedná se o unikátní projekt na jedinečném místě, který nemá v Praze, ale ani jinde na světě, obdoby.

RD U Kašny 10 nabízí klidné bydlení v originálních 3podlažních rodinných domech o dispozicích 4+1, 4+kk a 5+1 se zahradami o velikosti od 78 m² do 153 m². Každý dům bude mít 2 parkovací stání na vlastním pozemku. Všechny místnosti i zahrady jsou orientovány na jih. Bydlení na tomto místě je vhodné pro všechny, kteří mají rádi klid, přírodu, ale i blízkost centra, historii a zároveň originalitu, jedinečnost a prvotřídní kvalitu použitých materiálů i celkového provedení.

Celý projekt byl architekty vytvářen velmi pečlivě s ohledem na historii domu i s důrazem na komfort a pohodlný život za využití moderních a ekologických materiálů. Vznikly zde 3 funkční, praktické a do detailu promyšlené dispozice s využitím každého m² vnitřního prostoru. Najdete zde komory, technické místnosti i volný prostor ve 3. NP vhodný např. pro kancelář nebo podkrovní dětský pokoj. Všechny místnosti mají okna především na jih s výhledem do vlastní zahrady.

Domy jsou zdánlivě propojeny, ve skutečnosti má každý samostatné obvodové zdi a přestože se jedná o optické propojení domů, každý z nich nabízí klid a respektuje soukromí sousedních obyvatel.

A protože kdysi v této oblasti žili statkáři a sadaři, bylo zde množství jabloňových a hruškových sadů. A právě podle starých odrůd jabloní jsme pojmenovali i naše 3 domy: Jonathan, Idared a Reneta.

3 domy, 3 jedinečné půdorysy

3 domy, 3 jedinečné půdorysy

Ideální pro rodinné bydlení

Ideální pro rodinné bydlení

Metro Stodůlky 600 metrů

Metro Stodůlky 600 metrů

MŠ, ZŠ, ZUŠ, SŠ v pěší vzdálenosti

MŠ, ZŠ, ZUŠ, SŠ v pěší vzdálenosti

Parky, hřiště, sportoviště v okolí domu

Parky, hřiště, sportoviště v okolí domu

Rodinné domy U Kašny 10 propojují bydlení v klidné, historické lokalitě plné zeleně v těsné blízkostí centra města, pouhých 600 m od stanice metra Stodůlky. Vysoká kvalita použitých materiálů a standardů i zasazení domů do historické části města jsou zárukou bezstarostného života na dlouhé desítky let.

Útulný Jonathan, praktický Idared nebo velkorysá Reneta? Každý z těchto domů si najde svůj okruh potencionálních zájemců. Staré Stodůlky mohou být právě tím místem, o kterém sníte.

3 domy

se zahradou a parkováním

Ceny

od 16 mil. Kč vč. DPH

Zahájení výstavby

duben 2023

Dokončení

červen 2025